MC100EP33DT
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
MC100EP33DT
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic Counters, Dividers
Reset : Asynchronous
Direction : -
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tube
Series : 100EP
Logic Type : Divide-by-4
Supplier Device Package : 8-TSSOP
Count Rate : 4 GHz
Mfr : onsemi
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Timing : -
Voltage - Supply : 3.3 V ~ 5.5 V
Package / Case : 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)